Tekirdağ Satılık Arsa

18 Ekim 2018
Tekirdağ Satılık Arsa

Tekirdağ Satılık Arsa

Tekirdağ satılık arsa fiyatları ve ilanları sık sık incelenmektedir. İstanbul'dan 1-2 günlük seyahat etmek isteyen insanlar en yakın ilçeleri hedef almaktadır. Bu ilçeler arasında da en popüler olanı Tekirdağ olmaktadır. Özellikle son dönemlerde satışlarında yüzde yüzlük artış olan Tekirdağ'ın ilerleyen yıllarda yeni yerleşim bölgesi olması kaçınılmaz. İstanbul'un bir diğer ucu olan Beylikdüzü'ne kadar ulaşım sorunu olmadığından dolayı Tekirdağ taraflarına olan ilgi daha da artmıştır. Bu sebeple de kişiler, Tekirdağ satılık arsa olarak ilanlar incelemektedir. Tekirdağ, Türkiye'nin en kalabalık üçüncü şehridir. 2016 yılı itibariyle 972.875 kişilik nüfusa sahip olmuştur. Geleceğe yönelik yatırımlar ve kısa vadeli yatırımlar için en uygun ildir, diyebiliriz. Hem Marmara Bölgesi'nde bulunan konumu hemde ulaşım açısından kolaylığı ile ilk sırada yer almaktadır. Tekirdağ satılık arsa ilanları arasında size en uygun arsayı beğenerek; satıcıyla iletişime geçebilirsiniz.

Tekirdağ Satılık Arsa Fiyatları

Tekirdağ'da bulunan ilçelerin hemen hemen hepsi popüler listede yer almaktadır. Fakat Yeniçiftlik, Marmara Ereğlisi ve Şarköy ilçeleri biraz daha gözdedir. İnsanlar; daha rahat denize girebileceği bir konum ve sakin alanları tercih etmektedir. Bu ilçelerde de aranan özellikler fazlasıyla bulunmaktadır. Bu sebeple de insanlar bu taraflarda bulunan satılık arsa ilanlarını incelemektedir. Tekirdağ satılık arsa ilanlarını incelemek için Satılık Arsa ilanları kategorisinden dilediğiniz ilçeyi seçerek ilanlara göz gezdirebilirsiniz. İnternet sitemiz üzerinde yer alan tüm ilanlar; moderatörlerimiz tarafından kontrol edilerek güvenliği onaylanmıştır. Unutmayın ki; herhangi gelsahibiol.com site yetkilisi sizden asla ücret talep etmemektedir. Bu sebeple ilan sahiplerine direk olarak ücret göndermeyiniz! Profil bölümünde yer alan mesajlaşma aracılığıyla ilan sahipleriyle bire bir olarak mesajlaşabilirsiniz. 

Arsa Alırken Neler Dikkat Etmeli?

Sabırlı Olmak : Eğer arsa satın alma işlemini yatırım maksadıyla yapıyorsanız o halde sabırlı olmalısınız. Tekirdağ satılık arsa ilanları arasında bir arsa aldığınızı varsayalim. Arsayı aldığınız anda satmanız mümkün olmayabilir. Bu durumda sabırlı olmanız ve arsanızın kıymetlenmesi için biraz beklemeniz gerekmektedir. Eğer daha fazla kar etmek istiyorsanız bulunduğunuz konumdaki en değerli arsayı almak yerine birden fazla arsa alıp daha ucuz arsalar satın alabilirsiniz.

İmar Durumu : Satın alacağınız arsanın bağlı olduğu belediyeden yada e-devlet sitesinden imar durumu hakkında bilgi almanız gerekmektedir. Elinize gelen belgeleri incelemek yerine bu işlemi arsa sahibiyle beraber direkt olarak belediyeden çözmeniz; sizin için daha iyi bir alternatif olacaktır. 

Konumu : Boş bir arazide arsa almak elbette ki çok kolaydır. Fakat ilerleyen yılların planlamasını yaparak hangi bölümlere konut yapılacağına karar vermelisiniz. Eğer bir manzaranız bulunuyorsa; direk arsalar konut çıktıktan sonra aynı manzara görebilecek misiniz? Arsa konumunu planlayarak hareket etmenizde fayda bulunmaktadır. Aynı zamanda yol geçecek alanları, belediyeye hibe olabilecek durumları da göz önünde bulundurarak harekete geçmelisiniz.

Büyüklük : Eğer henüz bir imar yoksa satın alacağınız araziyi arsaya dönüştürmek için %40'lık bölüm küçültülmektedir. Bu alanı da hesap ederek arsa almanız gerekmektedir.

Ücret : Arsa sahibiyle olan diyaloğunuz ve vereceğiniz ücret işin püf noktasıdır. Cazip teklifler kullanarak arsayı ekonomik fiyata satın almak en mantıklısıdır. Yatırım durumu söz konusu olduğunda günlük hayatınızı da etkilemeyecek şekilde yatırım yapmanız ilerleyen yıllar için her zaman daha verimli olacaktır. Ekstra masraflardan, düşünülmeyen hesaplardan başımı kaldıramam diye endişeleniyorsanız o halde yatırımınızı uygun arsaya yapmalısınız.

Tekirdağ'da Satılık Arsa Fiyatları

 

Haber Yorumları